Pomimo iż nie znalazłem takiego zapisu, optymalizacja pracy to też BIM

Bim to mega popularne stwierdzenie nie tylko ostatniego roku. Modelowanie informacją jest tematem który możemy poruszać bez konca, bo i końca on nie ma jak sam bim. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, czytaj dalej ?

Bim to kultura

Kultura pracy i zachowań w zespole. Nie ważny jest tylko projekt, model i jego informacyjna część. Bardzo ważna w całym procesie jest również funkcja każdego z uczestników. Wyobraźmy sobie sytuację:

Biuro projektuje do jednorodzinny, a raczej pomnik architektury nowoczesnej. Konstrukcja to tony stali i betonu, wsporniki mają po kilka ładnych metrów wysięgu a na niektórych z nich stoją ściany nośne kluczowe dla całej konstrukcji. W tradycyjny sposób, projektując calość potrzebujemy naprawdę sporo czasu i koncentracji. Musimy zgrać ze sobą zespół, gdzie część jego uczestników nie pracuje w naszym biurze. Jeśli 2 osoby prowadzą biuro w np.Poznaniu a dwie np w Krakowie, spotkabie wymaga nadłożenia drogi. Jeśli konstruktor jest z Opola to jeszcze śmielej mozeny uznać się za szaleńców. W tym miejscu przychodzi z pomocą #Teamwork ,który pozwala pracować nad jednym projektem zespołowi bez względu na lokalizację. Przydzielamy konkretne funkcje, dajemy dostęp do danych części projektu i działamy.

Naradę możemy zrobić przez jeden z wielu systemów, zaczynając od skype, poprzez Teamviewera a kończąc na rzeszy dostępnych aplikacji czy to darmowuch czy płatnych.

Oto jeden z elementów optymalizacji: dobór zespołu i jegp współpraca