Jest to chyba złota zasada, którą należny stosować przy budowie. Przy okazji wybaczcie brak niektórych polskich znaków. Zasada braku zaufania skutkuje brakiem późniejszych komplikacji. Kiedy? Jeśli montażysta coś nam tłumaczy i mówi “proszę umówić się z serwisantem i z nim wszystko załatwić to generalnie ,przepraszam, ” rżnie nas na całego”. Przykro mówić ale tak niestety jest. Jeśli przy okazji zaczyna mu się śpieszyć to jest to już podejrzane.

 

MONTAŻ OKIEN

Przykład podam na podstawie okien. Najlepiej być przy montażu i każdą uwagę zgłaszać od razu. Jak zauważycie okna przychodzą ofoliowane. Zasada jest taka że ściągamy z każdego okna oglądając każdy cm odsłaniany spod folii. Zewnętrzna folia może nam się zwulkanizować z okleiną, a wewnętrzna kryć niespodzianki.

Zasada nr 2:KAŻDY element odkryty przez nas wpisujmy na protokole w uwagach, jak nie ma miejsca to z tyłu. I ważna sprawa, montażysta również się podpisuje a my dostajemy kopię. Jeśli jej nie dostajemy,montażysta się nie podpisał lub nie wpisał wszystkich uwag: NIE PŁACIMY PUKI TEGO NIE WYKONA. Jednak powiecie, że w regulaminie jest napisane… jest napisane, oczywiście, że musimy jako klient zapłacić. Jednak poprawnie wykonana usługa to także zakończony protokół odbioru, a ponieważ jest on dokumentem, musi zostać podpisany obustronnie. W przeciwnym wypadku powinniśmy wyjść z założenia, że usługa nie została doprowadzona do końca!!

WIERZCIE MI, WARTO TEGO PRZYPILNOWAĆ, inaczej możecie zostać z naprawdę ogromnym problemem a tego chyba nikt nie chce?

MONTAŻ DRZWI

Jak każdy element naszego domu także drzwi wymagają naszej bacznej uwagi. O ile na dach nie wejdziemy to drzwi jesteśmy w stanie przypilnować. Nie ograniczamy się jednak do sprawdzenia czy skrzydło się otwiera i zamyka.

Nasz test powinien zawierać takie elementy jak sprawdzenie zamka, zawiasów poprzez ich zamykanie i otwieranie, sprawdzenie czy drzwi się same nie zamykają lub też nie otwierają. Sprawdzamy czy jak się zamkną na zamek, klamka działa, nie ma luzu na futrynie?

PŁYTY G-K

Jak każdy element naszej układanki powinien być wykonany prawidłowo a więc zgodnie ze sztuką budowlaną. Żadnych przycięć czy szpar o uszczerbkach nie wspominając. Jeśli montażysta stwierdzi że “inaczej się nie dało” dlatego wygląda jak wygląda, to raczej nie jest to kto komu możemy ufać. Wykonanie prostej ściany g-k wymaga czasu i dokładności, co nie znaczy, że nie możemy jej wykonać szybko i dokładnie..