Projektując wnętrza czasami zdarza się, że projektujemy również meble. Zdarzają się sytuacje odwrotne, gdy projektując meble, nagle reorganizujemy wnętrze. Tak też było w tym wypadku.

Na zamówienie powstała kolekcja krzeseł i stołu wyczajona w komisie z meblami. Ubytki w nogach zostały uzupełnione oraz „wyhełtane”, tworząc niecodzienne wykończenie.

Z jednej strony kolor drewna odzyskany został przez szlifowanie, wygładzanie, barwienie i lakierowanie lakierem bezbarwnym, z drugiej, elementy względnie dobrze zachowane zostały polakierowane na kremowy wykończony satyną.

Ta sama sytuacja była przy krzesłach. Widoczne na wizualizacji krzesła są jedynie elementem bardzo zbliżonym wizualnie do oryginału i przedstawiają projekt. Pufa widoczna jest dodatkiem, wykrytym przez zaprzyjaźnionego projektanta w jednym ze sklepów z wyposażeniem wnetrz.

Blat stołu prawdę mówiąc nie nadawał się do regeneracji, z uwagi na dość znaczne uszkodzenia na jego środku. Te wadę wykorzystaliśmy jako plus. Wycięcie zostało poszerzone, a do wnętrza trafił wydrapany z marketu biokominek.

Tak powstał zestaw mebli do jadalni.

zestaw mebli do jadalny ze starych mebli z komisu