Animacja architektoniczna

Animacja architektoniczna

Animacja Architektoniczna – o co chodzi?

Animacja czyli wirtualny spacer jest doskonałym rozwiązaniem jeśli chcemy pokazać jak będzie wyglądała nasza inwestycja. W trakcie budowy możemy założyć już wszystkie materiały jakich użyjemy i wykonać film, którym przekonamy naszych przyszłych inwestorów do naszej realizacji. Można oczywiście wykonać także film po wybudowaniu budynku. Czy jest to jednak na tyle opłacalne? Z jednej strony tak, bo „wystarczy zabrać kamerę i przelecieć się po domu i ogrodzie”. Z drugiej zaś strony pamiętajmy, że sprzedaż zaczyna się nierzadko na długo przed zakończeniem inwestycji, by nie tracić na przetrzymywaniu pustego budynku.

Jakie materiały potrzebne są do wykonania takiej animacji: przede wszystkim projekt. Im więcej mamy informacji o projektowanym zamierzeniu, tym lepiej jesteśmy go w stanie zobrazować.  Ważne są też wszystkie informacje jaki inwestor może przekazać. Wiadomo bowiem, iż często przy projektach deweloperskich, zmiany nieistotne mnożą się w zastraszającym tempie. Czasem zdarza się, iż na projekcie jest np. wstawka z drewna, a finalnie będzie tynk innego koloru niż reszta elewacji. Na projekcie architekt zaznaczy taras, a finalnie go nie będzie.

Animacja to nie tylko przejście wokół budynku. To także pokazanie zbliżeń, ciekawych detali, niestandardowych ujęć, generalnie tego co pozwoli nam uatrakcyjnić nasze zamierzenie projektowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *