Wyklejane muraliki

Malowanie artystyczne czy też ozdobne, mimo przemijającego czasu i epoki druku cyfrowego, ma wciąż wielu fanów i zwolenników. Są również tacy, którzy znajdują kompromisy dla nowoczesnych i tradycjonalistów.

Wyklejane muraliki- czyli artystyczne malowanie ścian bez malowania ścian

Obrazy malowane na płótnie pod konkretny wymiar i następnie przyklejone do ścian w miejscu przeznaczenia.     

Rozwiązanie takie pozwala zaoszczędzić nie tylko na kosztach zakwaterowania oraz idealnego przygotowania podłoża, jak pod typowe malowanie (faktura płótna przykrywa drobne pęknięcia oraz małe nierówności ścian) ale także daje możliwość ograniczenia “bałaganu” związanego z malowaniem do niezbędnego minimum, lub ominięcia go w ogóle.  

aerograf w mieszkaniu

aerograf w mieszkaniu

 

  Przy większych projektach, gdzie niezbędne bywa spasowanie ze sobą wszystkich elementów (podmalowanie łączeń, domalowanie nietypowych powierzchni etc.) wskazane jest skorzystanie z naszych usług- wtedy my zajmujemy się transportem oraz montażem płócien na powierzchni docelowej. W sporadycznych sytuacjach, najpierw przyklejamy płótno do ścian a potem malujemy.

Jakie jeszcze korzyści płyną z przyklejanych malowideł? Dzięki muralom namalowanym na płótnie można zyskać:

 skrócenie do minimum czasu jaki jest niezbędny na pojawienie się nowego wystroju (klejenie trwa o wiele krócej niż proces malowania) bywa to bardzo istotne w przypadku działających lokali, dla których kilku / kilkunastodionwe zamknięcie wiąże się ze stratami,

 element zaskoczenia – w sytuacji, gdy malowidło ma być niespodzianką (np. prezentem dla bliskiej osoby),

 trwałość lepszą niż powłoka ściany, czy foto-tapety (nie tylko trudniej jest uszkodzić płótno niż tapetę czy farbę, ale łatwiej też, przy ewentualnym zarysowaniu naprawić uszkodzenie),

 mobilność, której nie daje nam żadne inne malowidło ścienne. Tak, tak- takie płótno można “zdjąć” ze ściany i przykleić w innym miejscu”

Tekst pochodzi ze strony artysty

——————————————————————–