To słowo, zaczynające całą dzisiejszą wypowiedź jest elementem kluczowym. Porządny kurs jest jak porządny samochód. Ma swoje prawa, ma też wady, które czasami stają się jwgo zaletami.

Jakość występujących w mojej okolicy kursów jest różna. Jedni szkolą szybko, inni dokładnie, jeszcze inni tanio. Nie ma taniego, dobrego i szybkiego kursu archicada. Tak jak na rynku nie ma idealnych produktów, tak samo tutaj jedna z cech nie występuje. Jeśli decydujemy się na kurs archicada, idźmy tam po to aby się czegoś nauczyć. Szkoląc swoich kursantów na indywidualnych kursach, stawiam na ich zaangażowanie. Nie obiecuję nikomu łatwej nauki, przyjemnych spotkań i pogaduch na zajęciach. Wymagam staranności i sumienności. Zaangażowania na zajęciach i podczas prac domowych. Nie toleruję olewactwa i spryciarstwa. Osoby które uczę, mają się nauczyć pracować na archicadzie, oszczędzać swój czas i poświęcać go reszcie rodziny. Brzmi dziwnie? Istotą rozpoczęcia kursu jest zmiana nastawienia kursanta do nauki, do programu, oraz do samego siebie. Jeśli chcesz spróbować – idź do kogoś innego, jeśli chcesz pracować, zapraszam. Nie wymagam by ktoś próbował, wymagam by to zrobił. Brzmi sadystycznie? Nie powinno.  Ostrzegam jeszcze raz – wymagam pracowitości i zaufania.

Szkoliłem już wiele osób, z kilkoma sobie nie poradziłem. Dlaczego? Nie jestem od uszczęśliwiania kogoś na siłę. Nie jestem też od tego, aby dawać instrukcje krok po kroku do każdego narzędzia. Czas spędzony ze mną ma nauczyć myśleć archicadem. Myślenia jak w pracy, automatyzacji i skupienia na rządanie.

image

Czasem brzmi to brutalnie, czasam wręcz brutalnie, ale w praktyce okazuje się całkowicie sprawdzalne. Nie ma niczego bez ciężkiej pracy. I tego staram się uczyć. Nie jestem przy tym nieomylny, wszechwiedzący i wogóle miss polonia. Jeśli ktoś twierdzi, że wie wszystko, to powodzenia w nauce z taką alfą. Praca musi być owocna dla obywu stron.

Czy ten czas i pieniądze poświęcone na naukę są tego warte? To kursant o tym decyduje, to on ustala poziom. Ale nie chęciami czy swoim widzi mi się; swoją ciężką codzienną pracą z programem.

Chętnych popracować nad sobą zapraszam.

image