Podsumowanie roku 2017

Podsumowanie roku 2017

Podsumowania zawsze są czymś dobrym, co jednak musimy robić aby w nowym okresie móc zmienić wszystko to, co było nie najlepsze. Celowo nie ożywam tutaj sformułowania “złe” bo złe to są wydarzenia.

Stary rok to wiele wyzwań, większości z nich udało się sprostać. Wiele z nich wykonywałem pierwszy raz. Wiele z nich wymagało nauki od podstaw, a niektóre tylko aktualizacji danych.

Takim tematem który pojawił się pod koniec roku to usługi lokalne, mimo, iż teoretycznie lepiej było by robić je globalnie. Jednak poprawa jakości wymaga stałego pobytu na budowach. I to jest właśnie ta jakość którą można spełnić tylko lokalnie.

Nowe programy, nowe możliwości: to nowe zabawki z którymi trzeba było się zaprzyjaźnić, ale tak wygląda ta praca.

Nieodłącznym elementem starego roku, co będę również robił w nowym roku to przekonywanie i UŚWIADAMIANIE ludzi kim jest freelancer i jak wygląda jego praca. Wiele osób wciąż twierdzi, ze freelancerem można być wieczorami po pracy stacjonarnej. A tak nie jest i jest to sprzeczne z założeniami na bazie których powstało to słowo.

Stary rok to także rozwijanie własnych pasji 🙂 Konie, konie i konie. To jest to co człowieka układa, układa jego marzenia,prostuje wyobrażenia.

Życzę wszystkim w tym nowym 2018 roku przemyśleń i spełnienia własnych planów, a nie tylko snucia niewyobrażalnych pomysłów.