LAMPA MA ŚWIECIĆ!!

Tak, od tego jest lampa aby świeciła. Normalnie,kiedy nasza lampa przestaje świecić robimy najprostszą rzecz na świecie (pozornie) – wymieniamy żarówkę. Jeśli rozważamy pracę na programie #archicad to niestety żarówki nie da się tak po prostu wymienić. Od kilku wersji Archicad obsługuje pliki fotometryczne. Czym jest #fotometria ?? To najprościej mówiąc mapa świecenia. Dzięki temu używając w programie Archicad (czy innych) plików fotometrycznych możemy odwzorować realne efekty lamp. W chwili obecnej rozpocząłem współpracę z firmą zajmującą się produkcją lamp, oświetlenia zarówno technicznego jak i dekoracyjnego. Co to za firma? Niedługo na pewno pokaże się jej logo wśród firm współpracujących.

Lampa a obiekt

Jeśli ktoś Tobie lub Państwu mówi że posiada bibliotekę swoich produktów to wieżę, że ma racje. Sam tworzę biblioteki bim do archicad, jest to usługa dla wszystkich moich klientów,którzy tego produktu potrzebują. Czy jest to przedmiotowa lampa czy stół, czy też komoda, każdy z nich powinien być odpowiednio opisany, przypisany do odpowiedniej kategorii. Jeśli są to elementy instalacyjne POWINNY mieć elementy MEP. Jeśli jest to lampa, powinna świecić. Jeśli klient nie posiada plików fotometrycznych, często zastępuje się je danymi ogólnymi. Jeśli klient nie chce podłączeń MEP do obiektu, po prostu nie ma co nikogo uszczęśliwiać na siłę.

z IES drożej

I tak i nie. Nie zawsze wykonanie biblioteki z fotometrią jest teoretycznie droższe… Ale niekoniecznie. Jeśli pliki są dostarczone, wystarczy około 15 linijek skryptu i już mamy podkład gotowy.

Dlaczego iesy są tak ważne? Gdy patrzymy na siebie jako na wykonawcę, projektanta wnętrz, architekta (np oświetlenie elewacji) to efekt który uzyskamy dla klienta jest bardzo realistyczny.

Jeśli patrzymy od strony producenta. W momencie gdy dostarczamy współpracującym z nami projektantom dobre narzędzia, mamy przypuszczenie graniczące z pewnością, że nasza pomoc w ich pracy nie pójdzie na marne. Gdy nasze narzędzia ( w tym przypadku odwzorowanie produktu) są im przydatne, mamy nie tylko satysfakcję, ale również przekonanie że dbamy o ludzi z którymi współpracujemy.

na przekroju i w 3d regulujemy wysokość zawieszenia lampy

Oczywiście, że TAK. Jeśli nasza lampka jest lampką która posiada od 1 do x liczby cięgien to oczywiście możemy ją zawiesić tak, że czy na widoku 3d, czy w przekroju/elewacji otrzymamy dodatkowe punkty. Dzięki nim możemy umieszczać naszą lampkę na danej wysokości ale i możemy regulować wysokość cięgien, np dociągać je do sufitu czy belki.

Wartość dodana

Bardzo ważne wyrażenie. Jeśli najważniejsze dla NAS jako dla producenta, dystrybutora jest zarobić na sprzedaży, to daleko nie zajdziemy. Jeśli zaś ważne jest aby nasze produkty spełniały marzenia i wyobrażenia, jesteśmy na dobrej drodze. Aby spełniać te marzenia nie możemy tą droga podążać sami, musimy zaufać innym ludziom. W tym przypadku są to Architekci i projektanci. I to jest właśnie wartość dodana

sklep ies, źródło: google