Animacja architektoniczna

Animacja Architektoniczna – o co chodzi?

Animacja czyli wirtualny spacer jest doskonałym rozwiązaniem jeśli chcemy pokazać jak będzie wyglądała nasza inwestycja. W trakcie budowy możemy założyć już wszystkie materiały jakich użyjemy i wykonać film, którym przekonamy naszych przyszłych inwestorów do naszej realizacji. Można oczywiście wykonać także film po wybudowaniu budynku. Czy jest to jednak na tyle opłacalne? Z jednej strony tak, bo „wystarczy zabrać kamerę i przelecieć się po domu i ogrodzie”. Z drugiej zaś strony pamiętajmy, że sprzedaż zaczyna się nierzadko na długo przed zakończeniem inwestycji, by nie tracić na przetrzymywaniu pustego budynku.

Jakie materiały potrzebne są do wykonania takiej animacji: przede wszystkim projekt. Im więcej mamy informacji o projektowanym zamierzeniu, tym lepiej jesteśmy go w stanie zobrazować.  Ważne są też wszystkie informacje jaki inwestor może przekazać. Wiadomo bowiem, iż często przy projektach deweloperskich, zmiany nieistotne mnożą się w zastraszającym tempie. Czasem zdarza się, iż na projekcie jest np. wstawka z drewna, a finalnie będzie tynk innego koloru niż reszta elewacji. Na projekcie architekt zaznaczy taras, a finalnie go nie będzie.

Animacja to nie tylko przejście wokół budynku. To także pokazanie zbliżeń, ciekawych detali, niestandardowych ujęć, generalnie tego co pozwoli nam uatrakcyjnić nasze zamierzenie projektowe.