Na stronie www.dom.pl oraz kilku innych portalach nie tylko polskich spotkałem się z nieco dziwnym dla mnie rozwiązaniem. Wanna w wannie. Niby logiczne, niby proste, jednak budzi ona moje wątpliwości co do zasadności zastosowania takiego pomysłu. Największe wątpliwości budzi ewentualny stan wanny „matki”, czyli tej, do której druga wanna jest wkładana. Może nie w każdym wypadku, ale może to budzić rzeczywiste wątpliwości.

Z drugiej zaś strony jest to ciekawy sposób na odnowienie łazienki, bez zbędnego kucia, prucia i demolki. Poniżej tekst oryginalnego artykułu:

Remont Łazienki – ciekawostka: renowacja wanny

W naszych domach nie brakuje żeliwnych i stalowych wanien, które najlepsze lata mają już dawno za sobą. Ich wymiana do tej pory oznaczała kosztowny remont łazienki. W wersji minimum obejmował on wykucie wanny, odkucie płytek, zakup i montaż nowej wanny oraz płytek w jej otoczeniu.

Za sprawą nowej na polskim rynku metody – „wanna w wannie” – problem można rozwiązać znacznie szybciej.

Nowa wanna w 2 godziny

Odnowienie wanny metodą „wanna w wannie” zajmuje średnio 2 godziny. Cała operacja sprowadza się do osadzenia w starej i zniszczonej wannie – nowej wanny akrylowej. Obie wanny są sklejane przy pomocy dwuskładnikowej piany. Wanna-wkład jest dopasowywana w taki sposób, że stara wanna jest całkowicie zakryta i pełni wyłącznie funkcję mocnego stelażu.

Montaż obejmuje także wymianę systemu odpływowego, podłączenie go do nowej wanny i wykończenie silikonem połączeń między wanną i płytkami. Efekt pracy to nowa, stabilna i bardzo dobrze utrzymująca ciepło wanna w zabudowie.

Jan Stankiewicz, przedstawiciel firmy Wanna w wannie Sp. z o.o., która wprowadziła na polski rynek metodę „wanna w wannie”

wanna w wannie
Wanny-wkłady są tłoczone z wysokiej jakości akrylu, który jest produkowany przez austriacką firmę Senoplast. Wkłady są wytwarzane według wzorców ze standardowych wanien. Na obecną chwilę „wannę w wannie” można zamontować już do około 95 proc. wanien emaliowanych, które są wykorzystywane w Polsce. Nowa wanna spełnia wszelkie parametry najwyższej jakości wanny akrylowej. Jest tłoczona z płyt o grubości 5 mm, wzmocniona włóknem szklanym, nie odbarwia się ani nie chłonie zanieczyszczeń. Posiada też atest higieniczny PZH.

Ile to kosztuje?

Renowacja wanny metody „wanna w wannie” to koszt około 700-800 złotych brutto, w zależności od rozmiaru wanny. Cena ta obejmuje pełną usługę montażu i sprzątania po nim. To mniej więcej o połowę taniej niż gdyby zdecydować się na zakup nowej wanny wraz z usługą montażu.”

wanna w wannie

Fajne, ale rzeczywiście zależy tutaj, co komu się podoba. Jest to na pewno swojego rodzaju kompromis pomiędzy pełną wygodą a kosztami.

…a kiedy będzie miska ustępowa w misce ustępowej?