Ja czyli twórca

Nazywam się Krzysztof i jestem architektem. Takie jest moje wykształcenie akademickie, stopień magistra jak na dzień dzisiejszy zakończył moja przygodę z uczelnią. Wykształcenie w tym kierunku daje duże możliwości, niekoniecznie trzeba tworzyć budynki wcześniej z zapałem i poświęceniem je projektując.

Skupiam się w większości na tematach krążących wokół architektury i w kilku z nich szczególnie się wyspecjalizowałem.

Studia to okres niechęci a i pracowitości zarazem. Praca nad projektami była tak wciągająca, że pochłaniała coraz więcej czasu. Komputer i deska kreślarska nie odciągały mnie jednak całkowicie od życia: Praca w barze (nie na barze), demobil kilku pojazdów i wizualny tuning części do aut dawały mi poczucie spełnienia na tamte lata, a było to ponad 10 lat temu. Koniec końców moje doświadczenia zaprowadziły mnie w kierunku malarstwa: airbrush czyli lakiernictwo artystyczne.

Jestem architektem i jestem z tego dumny, z kilkuletnim doświadczeniem w projektowaniu architektury – tak zaczynałem. Prawdziwa przygoda zaczęła się tak naprawdę w momencie gdy podjąłem decyzję o przyjęciu systemu pracy freelancera. Freelancer kojarzy się z praca kiedy chce jak chce i gdzie chce? Błędne to podejście- zapewniam. Freelancer pracuje zawsze gdy jest taka potrzeba i wszędzie gdzie zaistnieje skrawek warunków. A powyższe zawsze się znajdą. Organizacja pracy, rygor i mnóstwo ciężkiej pracy –  tak wygląda życie freelancera. Pojawiły się wyzwania i dziwne tematy, których nie unikałem – nie unikam do dziś. Jedno z moich ulubionych hasał ” nie da się? no to patrz” daje mi świadomość tego, że każdy temat jest do ogarnięcia na ustalonych zasadach. Pracuję nad modelami tworząc je od zera. Modele od armatury, ceramiki, małej architektury, mebli poprzez oświetlenie, produkty użytkowe aż do projektów elewacji – to robię. Modele możemy podzielić na produkcyjne i do udostępniania w sieci – wykonuję oba. Barwne Wnętrze nie powstało po to by projektować wnętrza, a tworzyć jak najbardziej zwykłe i niezwykłe produkty. Bardzo techniczne i dokładne projekty a przy tym efektywne, jednak komercyjne.  Archicad to moje ulubiona narzędzie. Obiekty gdl i ich tworzenie to nie tyko praca. To także satysfakcja, że z moich narzędzi korzystają architekci z całego świata.

Nie boję się wyzwań, nowych technologii czy tematów drażliwych – podejmuję każde wyzwanie, nawet jeśli szanse są nikłe.  Krótkie terminy okupione są zasadą 3ch wytycznych. Jeśli chcesz dyskutować na ten temat, to pozostańmy tylko na dyskusji. Pracuję jak każdy, za moją wiedzę, umiejętności i doświadczenie pobieram zasłużone profity. Gdy zastanawiasz się jak bardzo możesz stargować moje wynagrodzenie, zastanów się jak bardzo chcesz stargować jakość zamawianego produktu.

Moi klienci to firmy, z Polski, z Europy ale również z Ameryki Północnej i Azji, komunikacja to klucz, który pozwala każdemu użytkownikowi na pozytywną relację. Wychodząc z tym przesłaniem, nie oceniam klienta, tylko realizuję jego zamysły.

“Tak, jestem artystą, i co z tego?”
#BIMBWArchitektura  właścicielem strony jest BIM BW Architektura