Nowoczesna łazienka -Podniebna łazienka

W projektach pojawiła się łazienka w dość niecodziennej formie. Niewielkich rozmiarów pomieszczenie ma sprawiać wrażenie maksymalnej przestronności i przejrzystości.

Podłoga to gres Nowa Gala Concept 01 o naturalnym wykończeniu, w rozmiarze 60×60. Do łazienki prowadzą szklane drzwi ze szkła mlecznego na chromowanej ramie. Po prawej stronie od wejścia znajduje się pralka schowana w szafce. Nad nią znalazła swoje miejsce druga szafka, co sprawia wrażenie kompletnej zabudowy. Zarówno ta, jak i szafki po przeciwnej stronie wykończone zostały lakierem czerwonym, a uchwyty to dość znacznych rozmiarów relingi chromowane. Pralkę od kabiny prysznicowej oddziela ścianka murowana, wypłytkowana od strony kabiny. Płytki białe w satynie. Brodzik to akryl z panelem przednim. Za dostarczanie wody i przyjemności odpowiada zestaw natryskowy z baterią i deszczownicą z Deante. Wejście do kabiny stanowią szklane drzwi z relingami. Jedną ze ścian kabiny stanowią luksfery o zabarwieniu lekko brązowym, z matowym wykończeniem. Ścianka ta znajduje się od strony wc. Samo wc to dość nowoczesne połączenie miski ustępowej Roca Element oraz zestawu Geberit Monolith.

projekt łazienki z prysznicem

Po przeciwnej stronie znajdują się czerwone lakierowane szafki grubości 30cm. NA nich też została umiejscowiona umywalka o wymiarze 120x30cm!! wykonana z białego corianu. Za dostarczenie wody odpowiadają baterie Roca Kendo (wycofana z produkcji, jednak wcześniej pozyskano elementy). Nad umywalką znajduje się szerokie lustro z trzema regulowanymi halogenikami wykończonymi w chromie. Pomiędzy umywalką a wejściem zwoje miejsce znalazły dwie ceramiczne półki, wykonywane pod wymiar.

projekt łazienki z prysznicem

Ewenementem jest tutaj sufit. Kasetonowy, na stelażu wykończonym folią lustrzaną, a kasetony zostały w odpowiedni sposób oklejone zamówioną wcześniej fototapetą przedstawiającą niebo. Grafika wydrukowana została na satynowej, lekko połyskującej powierzchni co sprawia wrażenie głębi.

projekt łazienki z prysznicem

Motyw nieba znajdziemy również za Monolithem, na całej wysokości ściany. Ściana pod oknem oraz ta, na której znajduje się lustro wykończona została kamieniem naturalnym Wall Crazy, w odcieniu szarym. Ściana wejściowa dla kontrastu pomalowana została na żywą skórkę pomarańczy.

projekt łazienki z prysznicem