Loft w magazynie

Przedmiotem prac w tym projekcie stał się stary magazyn, który właściciel postanowił zmienić na tymczasowe lokum w trakcie przebywania w Polsce południowej. Oczywiście łatwiej byłoby wynająć pokój w hotelu, jednak chodziło o zachowanie pełnej prywatności miejsca.

loft wjazd

Prace zaczęliśmy od przygotowania magazynu: ocieplenie wełną mineralną ścian i pokrycie płytami osb. Na płyty osb płyta g-k, dzięki czemu można było ściany delikatnie wygładzić i pomalować na odpowiednie kolory. Drugim krokiem jest odmalowanie drewnianej więźby dachowej. Okna również do wymiany, ze starych stalowych, na aluminiowe w podobnym klimacie. Posadzka została ocieplona styropianem i położono izolację przeciw wodną.

Po typowo architektonicznych i wymianie drzwi garażowych przyszedł czas na prace wnętrzarskie:

* przy drzwiach garażowych umiejscowiono betonowe kostki, z progiem zwalniającym, aby pomóc w odpowiednim ustawieniu auta. Po bokach umiejscowiono szklane tafle, aby móc przeprowadzać „prysznice” dla auta. Przy wjeździe znalazł się także odpływ liniowy, nie uwzględniony na wizualizacjach.

Obok wjazdu, na odmalowanej konstrukcji, ułożono płyty szklane z pilkingtona – tak powstała podłoga sypialni i łazienki. Łazienka schowana została za żaluzjami pionowymi. Odpowiedni karnisz umieszczono na nowej belce, przygotowanej właśnie pod tą konstrukcję.

Sypialnia to podwójne łóżko z szafkami nocnymi. Cała góra oszklona balustradą. Do sypialni prowadzą schody zabiegowe drewniano – żeliwne.

sypialnia w lofcie

Poniżej sypialni umiejscowiona została kuchnia – prosta liniowa zabudowa z pomarańczowymi frontami. Do tego stół ze szklanym blatem i wysokie krzesła. Oświetlenie to lampy liniowe, typowe warsztatówki.

loft - kuchnia

Nad całą halą pozostawiono, regulując jedynie wysokość, lampy, które nadają uroku.

Ponieważ pomieszczenie jest jedynie sezonowe, nie przewidziano innego ogrzewania niż elektryczne grzałki z wentylatorami, rozlokowane w hali. Dla pewności ciepła w zimie, właściciel ma zamiar po realizacji sprowadzić nagrzewnicę spalinową, która również będzie pasowała do klimatu założenia.

Auta zastosowane do wizualizacji są przykładowe i nie należą do właściciela.